بیسیم غیرمجاز یعنی چه؟

بیسیم غیرمجاز

ما در این مقاله به تفاوت بیسیم های مجاز با بیسیم غیر مجاز در بازار ایران و دلایل ضرورت استفاده از واکی تاکی مجاز می‌پردازیم.

بیسیم غیرمجاز (واکی تاکی غیرمجاز)

در بازار ایران انواع مختلفی از بیسیم ها در دسترس هستند که برخی از بیسیم های موجود در بازار از نوع غیرمجاز می باشند. بیسیم غیرمجاز (واکی تاکی غیرمجاز) به بیسیمی گفته می شود که بدون مجوز قانونی ساخته شده باشد و یا اینکه به صورت قاچاق در بازار عرضه گردد. خیلی از مصرف کنندگان از غیرمجاز بودن این بیسیم ها اطلاعی ندارند که همین دلیل باعث محبوب شدن بیسیم های غیرمجاز و فروش زیاد آن ها شده که مشکلات زیادی هم برای مصرف کنندگان به وجود آورده است.

بیسیم هایی مثل موتورولا MT777، بائوفنگ و کنوود از این دسته بیسیم ها هستند.

لازم به ذکر است که موتورولا هیچ مدل مجاز و غیرمجاز در ایران ندارد. تمام بیسیم های موتورولا در ایران جزء بیسیم های نظامی محسوب شده و مخصوص ارگان های خاص می باشند. سری MT، سری تقلبی است که توسط کشورهای دیگری مثل چین به اسم موتورولا تولید و عرضه شده اند. موتورولا بیسیمی با نام MT777 ندارد.

فرکانس کاری بیسیم غیرمجاز در طیف فرکانسی بهره برداران مجاز می باشد. همچنین با توجه به عدم تطبیق مشخصات بیسیم های غیرمجاز با استانداردهای سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و اتحادیه جهانی مخابرات، تاثیر مخربی بر فرکانس های جانبی می گذارد. با توجه به رشد پرشتاب استفاده از این تجهیزات، تولید کنندگان بیسیم های غیرمجاز برای تامین بستر رادیویی مورد نیاز خود مجبور به استفاده ازطیف فرکانسی مجاز می کنند که این امر اختلال ها و تبعات زیادی دارد.

جرا نباید بیسیم غیرمجاز بخریم

با توجه به اینکه واکی تاکی های غیرمجاز از فرکانس استفاده کنندگان دارای مجوز استفاده می کنند، امکان شنود وجود دارد. این امر باعث شنود مکالمه استفاده کنندگان غیرمجاز و مجاز توسط یکدیگر و دیگران می شود که نشت اطلاعاتی نامیده می‌شود.

–    افشای مکالمات استفاده کنندگان مجاز
–    امکان سوء استفاده از مکالمات بهره برداران مجاز
–    امکان سرقت و کاهش امنیت
–    ایجاد تداخل فرکانسی با بهره برداران مجاز

فرکانس های رادیویی به عنوان یک ثروت عمومی هستند که بایستی افراد متقاضی برای استفاده از آن مجوز استفاده را بر حسب ضرورت دریافت کنند. تقاضای هر روزه برای استفاده از این فرکانس های رادیویی باعث می شود که ما مجبور به مدیریت بهینه تر طیف فرکانسی شویم. برای این منظور بایستی استفاده از طیف فرکانسی موجود بوسیله مقررات ملی و بین المللی رادیو مدیریت و هماهنگ شود.

جایگزین بیسیم غیرمجاز

شرکت توسعه صنعت ارتباطات جلوه اقدام به واردات و فروش واکی تاکی مجاز نموده است. این محصولات دارای مجوز از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می‌باشند. این محصولات شرکت ارتباطات جلوه دارای مزایای عمده ای برای مصرف کنندگان می باشد. ما در ادامه برخی از این مزایا را نیز برای شما نام می بریم. شما برای اطلاع دقیق از مشخصات فنی محصولات می توانید به صفحه واکی تاکی مجاز مراجعه نمایید.

1- دارای مجوز حمل
2- قیمت مناسب تر نسبت به بیسیم غیرمجاز
3- کاهش تداخل با استفاده کد
4- دارای گارانتی و خدمات پس از فروش
5- بدون منع قانونی و خطر ضبط بیسیم
6- کیفیت ساخت مناسب
7- برد کافی و مفید

شرکت توسعه صنعت ارتباطات جلوه انواع بیسیم های مجاز را در مدل های مختلف همراه با جواز حمل، گارانتی و خدمات پس از فروش عرضه می‌کند.

برای استعلام قیمت واکی تاکی و خرید با ما به شماره 77624977 021 تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید:

آموزش رایگان ویدئویی تعمیرات بیسیم

واکی تاکی چه نوع بیسیمی است

بیسیم نظامی چه نوع بیسیمی است

آموزش افزایش عمر بیسیم و واکی تاکی

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *