021-77624977 info@ertebatatjelve.ir

واکی تاکی چیست؟

واکی تاکی چیست | واکی تاکی (که نام رسمی آن رادیو دستی “HT” است) یک فرستنده بیسیم رادیویی دستی، قابل حمل و دوطرفه است. واکی تاکی در طول جنگ جهانی دوم توسط تیم مهندسی موتورولا توسعه یافت. در ابتدا واکی تاکی برای ارتباط واحدهای پیاده نظام، توپخانه و مخازن ساخته شده بود. پس از جنگ، برای مصارف عمومی تولید شد که در نهایت در امور امنیتی، تجاری و شخصی استفاده گردید.

واکی تاکی چیست , واکی تاکی مجاز , قیمت واکی تاکی

واکی تاکی های اولیه شبیه گوشی های تلفن ساخته شده بودند. مدل های اولیه دارای یک بلندگو در انتها و یک میکروفون در طرف دیگر بودند (در برخی از دستگاه ها بلندگو نیز به عنوان میکروفون استفاده می شد). همچنین یک آنتن نصب شده در بالای هر دستگاه وجود داشت.

واکی تاکی یک دستگاه ارتباطی نیمه دوبلکس است. نیمه دوبلکس به این معنی است که چندین دستگاه واکی تاکی از یک کانال رادیویی استفاده می کنند ولی در هر لحظه فقط یک دستگاه رادیویی می تواند در کانال ارسال کننده باشد و بقیه دستگاه ها فقط می توانند دریافت کننده باشند.

دستگاه فرستنده گیرنده، به طور معمول در حالت دریافت است. هنگامی که کاربر می خواهد صحبت کند، باید دکمه PTT “فشار برای صحبت” را فشار دهد تا گیرنده را خاموش و فرستنده را روشن کند.

واکی تاکی مجاز چیست؟

با توجه به استفاده های دولتی از کانال های رادیویی شما نمی توانید از هر نوع واکی تاکی استفاده کنید. استفاده بدون مجوز از واکی تاکی یا بی سیم باعث تداخل رادیویی با نهادهای حکومتی می شود. پس احتمال دارد کانالی که شما استفاده می کنید بر روی شبکه بی سیم نیروی انتظامی تداخل ایجاد کند. بنابراین شما برای استفاده از واکی تاکی باید کانال مشخصی را داشته باشید که در اختیار هیچ نهادی نباشد. این مساله با واکی تاکی مجاز مشخص می شود و شما در حقیقت اجازه استفاده از آن کانال رادیویی آزاد را پیدا می کنید.

بیشتر بخوانید: تفاوت واکی تاکی مجاز و غیرمجاز

خرید واکی تاکی مجاز

شرکت ارتباطات جلوه وارد کننده انواع بیسیم موتورولا و واکی تاکی مجاز می باشد. شما برای خرید بیسیم و خرید واکی تاکی می توانید با ما تماس بگیرید.

منبع: ترجمه از ویکی پدیا Walkie-talkie

پشتیبانی آنلاین
برای ارسال پیام روی لوگو شرکت کلیک کنید
در کمترین زمان پاسخگوی شما خواهیم بود